EUROPOS SĄJUNGA

Europos socialinis fondas

Kurkime  ateitį  drauge !

Rengiamos metodinės priemonės bus skirtos fizikos magistrantams ir doktorantams, inžinieriams ir technologams specializuojantiems puslaidininkių optoelektronikos srityje.

Priemonės

pavadinimas

Autoriai

Text Box: Autorinių lankų sk.

Glaustas aprašymas

Organinės optoelektronikos prietaisai

Prof. habil. dr. S. Juršėnas

 

11

Knygoje bus nuosekliai išdėstyta organinių prietaisų veikimo principai, organinės elektronikos fizikiniai pagrindai, prietaisų gamybos technologijos, prietaisų struktūros ir jų taikymo galimybės, organinės elektronikos rinkos vystymasis.

Puslaidininkiniai šviestukai

Prof. habil. dr. A. Žukauskas

10

Knygos įvadinėje dalyje bus glaustai apžvelgta apšvietimo šaltinių priešistorė, šviesos suvokimo ir charakterizavimo problemos. Bus išaiškinti įprastinių šviesos šaltinių, t.y. kaitrinių, halogeninių, fluorescencinių, natrio bei gyvsidabrio išlydžių lempų fizikiniai veikimo principai bei su šiomis lempomis susiję neišvengiami energijos nuostoliai. Pagrindinė knygos dalis bus skirta didelio sklaisčio puslaidininkiniams šviestukams: reikalavimams puslaidininkiniams junginiams skirtiems šių šviestukų gamybai, krūvininkų rekombinacijos šviestuko heterosandūroje ypatumams, injekcijai šviestuko p-n sandūroje, kontaktų uždėjimo bei srovės sklaidos problemoms, šviesos ištrūkimo iš šviestuko bei spalvų maišymo problemoms. Paskutiniuose knygos skyriuose numatomos aptarti plačios šviestukų taikymo galimybės medicinoje, vaizduokliuose, fluorescencijos matavimuose, augalininkystėje, bendrajame apšvietime ir t.t.

Energiją taupančios puslaidininkinės technologijos

Prof. habil. dr. G. Tamulaitis,

 

Prof. habil. dr. G. Juška

10

Knygoje bus supažindinama su naujausiais puslaidininkinias šviesos šaltiniais ir fotovoltiniais elementais, leidžiančiais taupyti elektros energiją ir efektyviai įsisavinti Saulės energiją. Bus apžvelgiama tiek šiuolaikinė technologinė bazė tokių prietaisų kūrimui (plačiatarpiai puslaidininkių technologija, nanostruktūrinės ir amorfinės medžiagos), krūvininkų generacijos, pernašos ir rekombinacijos ypatumai netvarkiuose dariniuose, nauji veiksniai, formuojantys prietaisų rinką (energijos sunaudojimo geografinė plėtra, tradicinių šaltinių ribotumas, šiuo metu naudojamų prietaisų galimybių ribotumas).

Šiuolaikinių puslaidininkinių darinių optinė diagnostika

Prof. habil. dr. K. Jarašiūnas

10

Knygoje bus išdėstyti laisvųjų krūvininkų sąlygoti šviesos sąveikos su puslaidininkiu mechanizmai, vidinio elektrinio lauko ir rezonansinės sąveikos sąlygoti eksitoniniai netiesiškumai, skaitmeniniai modeliavimo algoritmai nepusiausvyrųjų krūvininkų dinamikai modeliuoti. Bus pateiktos tiesinių bei netiesinių optinių matavimų schemos, įranga bei puslaidininkių fotoelektrinių parametrų tyrimo apžvalga.

Puslaidininkių optoelektronikos sistemos ir prietaisai

Prof. habil. dr. A. Krotkus

12

Glaustai apibūdinamos pagrindinės optoelektroninės sistemos (optinio ryšio, optinės atminties, fotovoltinės saulės energetikos, optoelektroninių jutiklių ir t.t.), apibrėžiami jų keliami reikalavimai puslaidininkiniams optoelektronikos komponentams. Aprašyti pagrindiniai medžiagų inžinerijos ir puslaidininkinės technologijos principai, puslaidininkinių kvantinių darinių rūšys ir parametrai. Atskiruose skyriuose pateikta svarbiausiųjų puslaidininkių optoelektronikos prietaisų (fotoelementų, saulės elementų, šviesos ir lazerinių diodų, šviesos moduliatorių ir t.t.) dariniai, jų gamybos technologija, pagrindiniai parametrai ir svarbiausieji taikymai.

Šiuolaikinės mikroskopijos metodai medžiagotyrai

Dr. R. Tomašiūnas

8

Knygoje bus apžvelgta: mikroskopijos raida, išskirtos pagrindinės mikroskopijos kryptys, paanalizuoti pagrindiniai mikroskopijos fizikiniai principai. Atskirai būtų užakcentuoti mikroskopijos ypatumai organiniams objektams, aptarti šiuolaikinės optinės, elektroninės, skenuojančios ir kitų mikroskopijų įrangos, gamintojai, geriausi pasiekti techniniai-moksliniai rezultatai.

Fotosensibilizacija biosistemose: taikymas ir perspektyvos

Dr. G. Streckytė

 

Prof. habil. dr. R. Rotomskis,

 

S. Bagdonas,

 

V. Kirvelienė,

 

J. Didžiapetrienė

10

Knygoje bus apžvelgti šie skyriai:

1. Šviesa ir jos šaltiniai. Šviesos sąveika su biologiniu audiniu.

2. Fotosensibilizacija, jos istorinės šaknys, veikimo mechanizmas, fotosensibilizatoriai pirminiai fizikocheminiai fotosensibilizacijos vyksmai, singletinis deguonis.

3. Fotosensibilizacijos poveikis biologinėms sistemoms, molekulių atsakas, ląstelių žuvimo būdai: apoptozė, nekrozė; biocheminis ir fiziologinis fotosensibilizacijos poveikis.

4. Fotosensibilizacijos taikymas ir perspektyvos:

A. Fotomedicina:

Saulės poveikis odai;

Odos karcinogenezė;

Vitamino D sintezė;

Psoriazė (PUVA);

Hiperbilirubinemija.

B. Gydant ir diagnozuojant:

Vėžį;

Regą;

Aterosklerozę;

Infekcines ligas.

C. Aplinkosaugoje ir ekologijoje.

Medžiagų mokslas

Doc. dr. V. Grivickas

 

Doc. dr. A. Žindulis

 

Prof. habil. dr. A. Orliukas

 

Prof. habil. dr. S. Tamulevičius

16

Sandara ir atominės jungtys. Atominė klasifikacija. Gardelės ir struktūros. Įvairios medžiagos. Struktūrinės fazės, jų susidarymas ir virsmai. Kristalų užuomazgos. Fazinių diagramų interpretacija ir taikymai. Fazinių virsmų mechanizmai ir kinetika. Savitieji ir pašaliniai defektai. Metalinis elgesys ir laisvų elektronų dujos. Fundamentinės savybės ir ryšys su juostine struktūra. Elektrinis laidumas. Pereinamieji metalai ir d būsenos. Fermi paviršiai. Švariųjų metalų sąryšiai. Optinės, šiluminės, magnetinės savybės ir reiškiniai. Magnetinės medžiagos ir atmintys. Plastinės medžiagos ir mišiniai. Polimerinės struktūros ir jų panaudojimas, gamyba. Siūlinio pavidalo dirbtinės mišinių medžiagos, kompozitai. Skystieji kristalai ir jų taikymai. Porėtosios medžiagos. Keramikos ir neorganinis stiklas, keramikų klasifikacija ir gamyba. Betonas ir ugniai atsparios medžiagos. Mechaninės medžiagų savybės. Testavimas. Elastinės ir plastinės deformacijos. Dislokacijos ir intarpai. Atkaitinimai, atsparumas ir grūdinimas. Nuovargis. Superjoniniai laidininkai. Superjoninių kristalų struktūros Superjoniniai faziniai virsmai. Masės ir krūvio pernaša superjonikuose. Elektrinių savybių tyrimo metodai. Dinaminės savybės. Cheminė junginių sudėtis ir elektrinių savybių sąsajos. Superjoninių junginių taikymas kietojo kūno jonikos funkciniuose elementuose. Šilumos ir masės pernešimas. Cheminis pernešimas. Reakcijų klasifikacija. Kristalų auginimas. Gryninimo technologijos. Epitaksinės technologijos. Molekulinių pluoštelių epitaksija. Heterogeniniai junginiai. Plonos metalinės dangos. Korozija. Oksidavimas. Dielektriniai sluoksniai. Neorganiniai ir organiniai, amorfiniai ir polikristaliniai puslaidininkiai ir dielektrikai. Paviršiaus apdorojimo technologijos. Adhezija. Katalizatoriai. Superlaidininkai.

Šiuolaikiniai puslaidininkių mikroelektronikos prietaisai – fizika ir technologija

Prof. habil. dr. V. Kažukauskas

9

Vadovėlyje, remiantis ankstesniais metais išdėstytais klasikinių puslaidininkių prietaisų pagrindais, bus išnagrinėti šiuolaikiniai puslaidininkiniai prietaisai: MOSFET, MESFET ir jiems giminingieji, mikrobangų, kvantiniai, karštųjų elektronų ir fotoniniai prietaisai. Bus išanalizuoti fundamentiniai krūvio pernašos procesai įvairių matmenų struktūrose ir dariniuose bei apžvelgtos pagrindinės darinių gamybos technologijų ypatybės. Taip pat bus aprašytos darinių gamybai reikalingos medžiagos, pradedant klasikiniais kristaliniais puslaidininkiais bei jų struktūromis ir baigiant polimeriniais dariniais.

Inovacijų vadyba

Prof. B. Neverauskas,

 

Dr.

V. Stankevičius

12

Knygoje bus nagrinėjama inovacijų vadybos svarba bei aktualumas žinių ekonomikos sąlygomis, inovacijos samprata(naujovė, inovacija, inovacijų sistema), inovacinis procesas,

inovacijų vadybos priemonės, inovacijų valdymo teorijos, technologijų perdavimas, kūrybiškumo skatinimo metodai bei jų svarba inovaciniame procese, intelektinės nuosavybės apsauga, inovacinių projektų rengimas, valdymas ir finansavimas.